Vojenská puška SHARPS 1859: Americká legenda z Občanské války

V originálu bylo vojenské pušky SHARPS vyrobeno na 115 tisíc kusů. Střílela během americké Občanské války a byla využívána i při bojích s Indiány. Původně byla konstruovaná pro pěchotu americké armády, ale dočkala se i rozšíření do civilních řad. Oblíbili si ji především lovci. Nyní si tuto americkou legendu z roku 1859 můžete dopřát v povedené replice.

Vůbec první vojenská puška SHARPS byla vyrobená v USA v roce 1859. Jejím autorem je Christian Sharps, jehož rukopis se podepsal na celé řadě vojenských, loveckých i sportovních zbraní prodávaných pod značkou SHARPS. Tyto pušky spojuje několik vlastností: jsou odolné, praktické a přesné.

replika vojenské pušky SHARPS 1859

Proto si získaly oblibu především u armády a účastnily se klíčových bitev probíhajících ve druhé polovině 19. století. Pro americkou armádu je vybral sám Abraham Lincoln poté, co mu byla předvedena jejich jednoduchá obsluha a naprostá přesnost. Puška byla vyráběna až do roku 1866.

Puška SHARPS – zbraň americké Občanské války

Vedle vojenských účelů našla zbraň využití i v civilní sféře, především při lovu. Lovci kvitovali přesnost při střelbě na dlouhé vzdálenosti, spolehlivost a bezpečnost zbraně. Ta byla docílena díky tzv. perkusnímu zámku. Pušky se nabíjely zezadu přes blokový závěr.

Pěchotní puška SHARPS 1859 byla hojně využívána americkou armádou. Byla zavedena rychle, protože nabízela vysokou přesnost oproti běžně používaným předovkám. Využití se dočkala především během americké Občanské války.

V této vyhrocené době dokonce zformoval plukovník Hiram Berdan U.S. Sharpshooters Regiment, v němž sdružil nejlepší vojenské ostřelovače. O nich později kolovali celé legendy inspirované jejich střeleckým umem a přesností.

Jedním ze členů regimentu byl i legendární sniper Truman Head, který bojoval na straně Unie pod přezdívkou California Joe. Právě tento muž dostal nový model pušky SHARPS 1859 k posouzení a vyzkoušení. Nakonec se tato puška stala nejobávanější zbraní v boji Severu proti Jihu.

SHARPS 1859, replika vojenské pušky

Dekorační replika pušky SHARPS 1859, USA

Aniž by to konstruktér americké pušky SHARPS tušil, vyvinul ji v podstatě v předvečer boje Severu proti Jihu, který začal v roce 1861. Pokud patříte k příznivcům americké historie a zajímáte se o americkou občanskou válku, neměla by vám ve sbírce chybět dekorační replika pušky SHARPS, USA, 1859.

Replika je velmi věrohodná a vychází z originálu. Mechanismus pušky je pohyblivý. Repliku je možné naprázdno natáhnout a po stisknutí spouště zbraň cvakne.

Vojenská puška SHARPS 1859

Parametry repliky pušky SHARPS 1859

  • Délka pušky: 125 cm
  • Materiál: kov a dřevo
  • Hmotnost: cca 2780 g

Více informací o replice pušky SHARPS USA 1859 najdete tady. Případně si prohlédněte i další repliky pušek.

 


Telefonické objednávky (9-16h): +420 720 135 955
Košík je prázdný

Poštovné zdarma při objednávce nad 3.000,-

© 2005-2015 Kanony.cz | Webprovas.com

Texty použité na tomto serveru jsou chráněny autorským zákonem. Jejich další šíření je bez souhlasu autora zakázané.