Revolver Smith & Wesson: Symbol amerického Západu

Je neodmyslitelně spojený s kovbojskou érou amerického západu. Nosili ho ti, co měli kolty nízko u pasu, oblíbili si ho psanci i zastánci zákona. Stříleli s ním příslušníci americké kavalérie i dostavníkoví agenti. A nyní si ho můžete k pasu připnout také vy. Slavný revolver Smith & Wesson 1869 se totiž dočkal velmi povedené repliky.

Revolver Smith & Wesson 1869 ráže .45 je živoucí legendou amerického divokého Západu. Dlouho sloužil i v armádě. Nový typ revolveru si v roce 1869 nechal patentovat největší americký výrobce ručních palných zbraní, firma Smith & Wesson. Tenkrát pravděpodobně netušili, že vytváří zbraň, na níž se jen tak nezapomene.

replika revolveru Smith & Wesson

Revolver Smith & Wesson, zbraň divokého západu

Nový revolver byl výjimečný tím, že se hlaveň sklápěla spolu s válcem a vyhazovač automaticky vyhodil vystřelené nábojnice. Ve své době to byl pokrok, který usnadnil ovládání zbraně a její používání při přestřelkách i na bojištích. Originály revolveru společnosti Smith & Wesson 1869 dodnes patří ke sběratelským skvostům.

Nejdříve si Revolver Smith & Wesson 1869 oblíbila americká armáda. Jenže společnost Smith & Wesson nebyla spokojena s objemem zakázek, a tak se rozhodla pro expanzi do Evropy. Nakonec uspěla především v Rusku (revolver sehrál později významnou úlohu jako jedna ze zbraní používaných v civilní válce). Následně americká zbrojařská firma uspěla i v Turecku a v Japonsku. Poslední revolver tohoto typu byl vyrobený v roce 1913.

Smith & Wesson 1869, replika v provedení nikl

Zbrojovka Smith & Wesson

Samotný výrobce legendárního revolveru, zbrojařská společnost Smith & Wesson, byla založena v roce 1852 a tradičně se zaměřovala na výrobu revolverů, nábojů a pistolí. Firmu se sídlem v Connecticutu založil Horace Smith a Daniel Baird Wesson, jejichž jméno zbrojovka nesla.

Vůbec první zbraní z jejich produkce se stal nový typ opakovací pistole, jíž si výrobci nechali v roce 1853 patentovat. Protože pistole byla na svou dobu velmi rychlá, vysloužila si přezdívku The Volcanic.

Pro firmu byl rozhodující rok 1856, kdy si patentovala revolver používající jednotné kovové náboje, a tak si zajistila monopol na trhu. V roce 1859 se společnost přestěhovala do státu Massachusetts, kde sídlí dodnes. Zlomový byl pro ni rok 1861, kdy se rozhořela americká Občanská válka, což logicky pozvedlo poptávku po revolverech.

Od roku 1913 se společnost zaměřila zejména na výrobu pistolí. Od 50. let 20. století se společnost věnuje výrobě sportovních pistolí.

replika revolveru Smith & Wesson, nikl

Replika revolveru Smith & Wesson 1869

Ať už se zajímáte o historii amerického divokého západu, o Občanskou válku v USA nebo o dějiny Ruska, ve výbavě by vám neměl chybět revolver Smith & Wesson 1869. Ten je nyní k dostání ve velmi věrohodné replice, která si nezadá s originálem.

  • Dekorační replika revolveru Smith & Wesson 1869 má pohyblivý mechanismus.
  • Revolver je možné natáhnout. Po stisknutí spouště cvakne.
  • Replika zbraně je zhotovená v mosazné nebo niklované povrchové úpravě.
  • Zalamování u revolveru je funkční, odpovídá originálu.
  • Parametry: délka je 36 cm, hmotnost 1 145 gramů.
  • Replika zbraně je vyhotovená z kovu a dřeva.

Více informací o replice revolveru Smith & Wesson 1869 najdete tady. Prohlédnout si můžete také další repliky revolverů.

 


Telefonické objednávky (9-16h): +420 720 135 955
Košík je prázdný

Poštovné zdarma při objednávce nad 3.000,-

© 2005-2015 Kanony.cz | Webprovas.com

Texty použité na tomto serveru jsou chráněny autorským zákonem. Jejich další šíření je bez souhlasu autora zakázané.