Pistole Mauser: Repliku nepoznáte od originálu

Jméno Mauser je ve světě zbraní pojem. Ke slavným skvostům tohoto významného producenta pušek a pistolí patří bezpochyby model 1898. Za originál se platí těžké peníze, zatímco repliku, která je jakoby z oka vypadla skutečné pistoli Mauser, seženete za skvělou cenu.

Německý výrobce zbraní Mauser stojí za celou řadou pistolí a pušek, jejichž sláva překročila hranice německého státu. S výrobou zbraní Mauser začal už v 70. letech 19. století. Peter-Paul Mauser se narodil v roce 1838 a proslavil se jako německý konstruktér zbraní a průmyslník. Mimo jiné je tvůrcem válcového odsunutého závěru, který se používá v konstrukci opakovaček a malorážek dodnes.

Pistole Mauser

Mauserovy pušky a pistole jsou po celém světě

Se svým bratrem Wilhelmem vyvinul Peter-Paul Mauser například slavnou pušku Model 1871. Své zbraně Mauser prodával nejen německé (pruské) armádě, ale také je úspěšně exportoval do jiných zemí – objevily se například ve španělské nebo turecké výzbroji.

Kromě pušek se Mauser věnoval také konstrukci pistolí, vedle slavného modelu 1898 to byl například model Mauser C96.Mauserovy zbraně se dostaly do celého světa. Dodnes je najdeme nejen v evropských státech, ale používají se například také v Brazílii, Argentině, Mexiku, Venezuele nebo v Chile.

Replika pistole Mauser C-96

Mauser C96

Ještě než se dostaneme ke slavné pistoli Mauser 1898, musíme zmínit model Mauser C96, jednu z prvních samonabíjecích pistolí vůbec. Na trh byla uvedená v roce 1896. Tato pistole využívala zpětného rázu s krátkým pohybem hlavně. Výhodou bylo i stavitelné hledí pistole a signalizace vystřelení posledního náboje.

Pistole C96 se vyráběla s různými délkami hlavně, různými kapacitami zásobníku a v rázných rážích. Obě dvě původní varianty ráže 7,63 x 25 mm byly vybavené hlavněmi od 8 do 13 cm a zásobníkem se šesti nebo deseti náboji. Tyto zbraně nepoužívala pouze německá armáda, rozšířily se například i do Ruska, kde si je oblíbili především bolševici.

Pistole Mauser

Mauser 1898

Po modelu C96 následovala další samonabíjecí pistole Mauser 1898, která se používala především během druhé světové války.

Replika modelu Mauser 1898

I vy se můžete těšit z této konstrukčně velmi povedené pistole, ačkoli jde jen o repliku. Dekorační provedení pistole Mauser 1898 sice není schopné střelby, ale je vybavené funkčním mechanismem. Pistoli je možné natáhnout a po stisknutí pouště cvakne. Pistole měří 32 centimetrů a váží 1 120 gramů. Vyrobená je z kovu.

Repliku pistole Mauser 1898 zakoupíte v našem internetovém obchodě www.kanony.cz.


Telefonické objednávky (9-16h): +420 720 135 955
V košíku: 58252 ,-
Objednat     Smazat
© 2005-2015 Kanony.cz | Webprovas.com

Texty použité na tomto serveru jsou chráněny autorským zákonem. Jejich další šíření je bez souhlasu autora zakázané.