Colt Peacemaker: Legendární revolver, který bojoval ve slavných bitvách 

Do vínku dostal jméno, které ho označuje za mírotvorce. Legendární americký revolver Colt Peacemaker prošel slavnými bitvami a v rukou ho svírali například vojáci v bitvě u Little Bighornu. Historické originály jsou dnes ceněnými sběratelskými kousky, ke kterým se ale dostanou jen vyvolení. Pro ostatní jsou tady repliky, které jsou od původních revolverů k nerozeznání.

Colt Peacemaker je známý také jako Colt Single Action Army. Je to jednočinný revolver vybavený otáčivým válcem, který obsahuje šest kovových zásobníků. Původně byl společností Colt’s Patent Firearms Manufacturing Company navržen pro vládu Spojených států amerických v roce 1872. Jen pro zajímavost, tato firma je činná dodnes, nyní pod jménem Colt’s Manufacturing Company. Ve vybavení ozbrojených složek se Colt Peacemaker figuroval až do roku 1892.

Colt Peacemaker USA 1873

Colt Peacemaker dostal 30 různých ráží

Kolt Peacemaker byl nabízený ve třiceti různých rážích a na výběr bylo i několik různých délek hlavní. Design revolveru zůstal konzistentní a od roku 1873 se příliš neměnil. Co je zajímavé, dvakrát byl stažen z výroby, ale kvůli velkému zájmu se do ní zase brzy vrátil. Revolver sloužil nejen v ozbrojených složkách, ale oblíbili si ho také farmáři a pochopitelně i psanci, kteří utíkali před muži zákona z jednoho státu do druhého. Colt Peacemaker je také označován jako „zbraň, která vyhrála Západ“ (The Gun That Won the West).

Colt Single Action Army ve službách armády

Revolver Colt Peacemaker figuroval dvacet let ve vybavení armády a dalších ozbrojených složek Spojených států amerických. Sběratelé si cení především modelů vyrobených mezi rokem 1873 a 1891. K nejcennějším sběratelským kusům patří modely OWA, jejichž cena přesahuje 10 tisíc dolarů!

Model OWA patří k raným modelům zbraně Colt Single Action Army, jehož výroba byla pod kontrolou inspektora Orvilla W. Ainswortha. Byl to právě Ainsworth, který kolt doporučil plukovníkovi G. A. Custerovi k použití v bitvě u Little Bighornu. Do této slavné bitvy se odhadem zapojilo od 4 500 do 7 500 revolverů Colt Peacemaker.

Colt Peacemaker 12" USA 1873

Colt Peacemaker se dočkal povedených replik

Zbraně, jež tvořily dějiny, si zaslouží dokonalé repliky, které potěší všechny milovníky military, kteří si prostě nemohou dovolit sběratelský originál. Také revolver Colt Peacemaker se dočkal povedených kopií, které jsou od původních zbraní k nerozeznání. Jen s tím rozdílem, že si z nich nevystřelíte ostré náboje.

Colt Peacemaker 1886 na dřevěné desce

Ze dřeva a kovu vznikla dekorační replika revolveru Colt Peacemaker ráže 45 z roku 1886. Výsadou tohoto modelu je ozdobná dřevěná deska a šest dekoračních nábojů. Pod revolverem je gravírovaný štítek s popisem zbraně. Kolt svými rozměry odpovídá originálu. Má pohyblivý mechanismus, takže ho lze natáhnout a stisknout spoušť.

Revolver Peacemaker USA 1873 v niklovém provedení

K dalším povedeným replikám slavného Colt Peacemaker patří model z roku 1873 ráže 45. Do bubínku lze dokonce vložit kapslové náboje, které imitují střelbu. Kolt dostal niklovou povrchovou úpravu. Délka ráže je 30,5 cm, revolver váží 959 gramů.

Colt .45 Peacemaker USA 1873

Colt Peacemaker .45, USA 1873 ve starobylé úpravě

Další variantou je replika, na které vás na první pohled zaujme starobylá úprava povrchu. Jako by kolt prošel skutečným bojem. Také do bubínku tohoto revolveru Peacemaker ráže 45 z roku 1873 můžete vložit kapsle a imitovat střelbu.

Prohlédněte si i další modely Colt Peacemaker a vyberte si ten, který nejlépe odpovídá vaší nátuře.


Telefonické objednávky (9-16h): +420 720 135 955
Košík je prázdný

Poštovné zdarma při objednávce nad 3.000,-

© 2005-2015 Kanony.cz | Webprovas.com

Texty použité na tomto serveru jsou chráněny autorským zákonem. Jejich další šíření je bez souhlasu autora zakázané.